Rednic, salvat de Rotariu! Mouscron a remizat acasă cu St. Truiden într-un meci în care atacantul român a marcat

Mouscron, antrenată de Mircea Rednic, a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa St. Truiden, într-un meci din etapa a XVII-a a campionatului Belgiei, la care golul gazdelor a fost marcat de Dorin Rotariu.

Rotariu, integralist la Mouscron, a înscris în minutul 31. Pentru oaspeţi a marcat Charisis, în minutul 5.

Echipa celor doi români ocupă locul zece în clasament, cu 20 de puncte, iar St. Truiden este pe patru, cu 26 de puncte. Lider este FC Bruges, cu 40 de puncte.

Afla mai multe despre: mouscronrotariurednicbelgia