Risto Radunovic şi-a găsit cu greu cuvintele după egalul cu FC Voluntari: ”Din cauza mea nu am câştigat meciul!”

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, luni, pe teren propriu, cu FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a X-a din Superliga de fotbal. Ilfovenii au reuşit să egaleze în minutul 90+7, printr-un gol marcat din penalty.

Pentru FCSB a marcat Miculescu, în minutul 82, iar pentru FC Voluntari a înscris Nemec din penalti, în minutul 90+7. În minutul 16, Matricardi a marcat, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

La finalul meciului, fundaşul FCSB-ului şi-a sumat răspunderea pentru un nou egal al echipei lui Dică în Superligă.

”Din cauza mea nu am câştigat meciul!”

”O seară foarte tristă pentru noi, dar mai ales pentru mine. Din cauza mea nu am câştigat meciul. În ultimele secunde am alunecat pe lângă adversar, dar l-am atins. Sunt foarte afectat.

Am alunecat, dar l-am atins! Am alunecat singur, nu am vrut să joc mingea, să intru în duel, am alunecat. Sunt foarte trist, s-a întâmplat în minutul 95 şi pierdem puncte. Asta nu merită nici echipa, nici clubul, nici suporterii.

Este o dezamăgire mare, dar trebuie să ieşim din situaţia asta. Dacă nu era penalty, era 1-0 şi gata. În seara asta, am fost ghinionist. În următorul meci trebuie să câştigăm. Trebuie să fim focusaţi, să muncim mai mult şi să ieşim împreună din situaţia asta. Aşteptăm meciul cu Craiova, ca să facem o partidă mai bună decât în seara asta”, a spus Radunovic.

Afla mai multe despre: fcsb-voluntari-radunovic