Românii de la Gaziantep fac spectacol! „Dublă” pentru Drăguş şi trei assisturi pentru Maxim

Stranieri

Formaţia Gaziantep FK a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 6-1, echipa Adana Demirspor, într-un meci din etapa a 36-a a campionatului Turciei, în care Denis Drăguş a înscris două goluri şi Alexandru Maxim a reuşit trei assisturi.

Drăguş a marcat în minutele 11 şi 77. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Markovic ’33, Djilobodji ‘45+7, Eskihellac ’67 şi Badji ’90. Maxim a pasat decisiv la golurile lui Markovic, Djilobodji şi Badji.

Pentru Adana Demirspor a marcat Mendoza, în minutul 31.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

De la echipa din Adana a fost eliminat Mario Balotelli, în minutul 40.

Alexandru Maxim şi Florin Niţă au jucat pe toată durata partidei. Drăguş care a prmit cartonaş galben în minutul 51 şi urmează să fie suspendat pentru cumul, a jucat până în minutul 82.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Afla mai multe despre: turciagaziantepdenis dragusalex maxim