”Să nu ne îmbătăm cu apă rece!” Emil Săndoi, tranşant în privinţa obiectivului echipei sale

Chindia Targoviste

FC Viitorul a remizat, sâmbătă seară, în deplasate, scor 1-1, cu echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I. Pentru constănţeni a fost prima partidă cu Mircea Rednic pe banca tehnică.

"Cred că până la urmă sunt două puncte pierdute dacă stăm să ne gândim” a explicat după meci, antrenorul Chindiei, Emil Săndoi.

”Am reuşit să profităm de eliminarea jucptorului advers cred că am pus o presiune fantastică pe adversar. Ne-am creat şi ocazii de a marca. Nu cred că trebuie să ne îmbătăm cu apă rece că suntem noi aproape de playoff, nu. Obiecitvul nostru este clar salvarea de la retrogradare” a mai spus tehnicianul formaţiei din Târgovişte.

FC Viitorul a deschis scorul prin Iancu, în minutul 14. Pentru Chindia a înscris Florea, în minutul 63.

De la oaspeţi a fost eliminat Cojocaru, în prima repriză.

Afla mai multe despre: emil săndoi