Săndoi, mesaj dur pentru jucătorii săi după înfrângerea cu FCSB: ”Sunt supărat că nu am reuşit să ne depăşim condiţia de echipă mică”

Chindia Targoviste

Chindia a condus cu 2-0 pe Arena Naţională, dar a plecat înapoi la Târgovişte cu mâna goală.

Duminică seara, FCSB a primit vizita Chindiei, în a 26-a etapă a Ligii 1. Roş-albaştrii aveau nevoie de victorie pentru a rămâne la măcar şase puncte de CFR, dar la pauză erau deja conduşi cu 0-2.

Daniel Popa, cu un gol de poveste, şi Mihai Butean au adus-o pe Chindia în avantaj, iar echipa lui Emil Săndoi a intrat în partea secundă cu speranţa că poate ţine de rezultat.

Darius Olaru a redus rapid din diferenţă, înainte ca Vali Gheroghe să marcheze o dublă şi să completeze ”remontada” roş-albaştrilor.

În ultimele minute, ambele echipe au avut câte un gol anulat, iar scorul final a rămas 3-2.

Căderea Chindiei a fost inexplicabilă pentru tehnicianul echipei, care s-a prezentat negru de supărare la interviul de după meci.

Emil Săndoi a afirmat că echipa sa a făcut o primă repriză bună, dar în a doua s-a prăbuşit complet, nereuşind să treacă de ”condiţia de echipă mică”.

Săndoi, mesaj dur pentru jucătorii săi după înfrângerea cu FCSB

În plus, Săndoi a afirmat că nu i s-a părut offside la golul marcat de Piţian în prelungiri, care ar fi adus Chindiei măcar un punct din meciul în care a condus cu 2-0.

Am făcut o repriză foarte bună, în care am respectat foarte bine tot ce stabilisem de comun acord, am fost o echipă care a stat bine în teren, nici adversarul nu şi-a creat ocazii, am şi reuşit să înscriem de două ori.

Şi o a doua repriză în care la început am fost de nerecunoscut. Ştiţi care e problema? Nu sunt atât de supărat pe rezultat. Sunt supărat pentru că astăzi parcă nu am reuşit să ne depăşim condiţia de echipă mică.

Efectiv, ne-am speriat de rezultat. Nu aş fi crezut niciodată că avem posibilitatea să conducem 2-0 la pauză şi după aceea să fim întorşi, indiferent că este FCSB.

La ultima fază nici nu ştiu ce să spun. Nu cred că se dă offside, nu cred că se ridică offside”, a declarat Emil Săndoi.

Afla mai multe despre: emil săndoi