Scandal la ultimul meci jucat de CSA Steaua! Adversarii au ieşit de pe teren în semn de protest. Ce s-a întâmplat

Fotbal intern

Meciul dintre Progresul 2005 - CSA Steaua, restanţă din Etapa 18 a Ligii a IV-a, s-a încheiat cu un mare scandal, după ce gazdele au ieşit de pe teren în repriza secundă, în semn de protest. CSA Steaua conducea cu 2-0 în momentul întreruperii partidei.

După 0-0 la pauză, CSA Steaua a înscris de două ori în primele 10 minute ale reprizei secunde, iar jucătorii de la Progresul au ieşit de pe teren în semn de protest. Florin Răsdan (50) şi Cătălin Mirea (54) au înscris pentru CSA Steaua, înainte ca adversarii să părăsească terenul, enervaţi de anumite decizii ale brigăzii de arbitri.

Totul a pornit de la un aut neacordat de arbitri în faza premergătoare înscrierii golului 2 de către echipa roş-albastră.

Şi echipa lui Ion Ion s-a arătat nemulţumită în timpul meciului, în special din cauza jocului dur al adversarilor.

Foarte probabil, CSA Steaua va câştiga meciul cu 3-0, la "masa verde". În tur, CSA Steaua învinsese Progresul 2005 cu 15-0.

Tot în această etapă. Academia Rapid s-a impus cu 1-0 pe terenul lui CS Dinamo, într-un meci transmis de Telekom Sport 1.

Afla mai multe despre: csa steauaprogresulliga a 4-a