Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

Şedinţă de urgenţă la ”U” Cluj, după ratarea calificării în Europa! Conducerea i-a stabilit viitorul lui Ioan Ovidiu Sabău

Superliga

Universitatea Craiova a câştigat dramatic finala barajului pentru calificarea în UEFA Conference League, în faţa lui ”U” Cluj.

Universitatea Craiova şi ”U” Cluj au jucat de la egal la egal timp de 120 de minute, cu ocazii uriaşe ratate de ambele părţi. Oltenii au beneficiat de o lovitură de pedeapsă în ultimul minut regulamentar după un henţ în careul ”Şepcilor roşii”.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Houri a transformat, iar Craiova părea sigură de calificare. La faza imediat următoare, ”U” Cluj a primit un penalty după un fault comis de Markovic, iar Dan Nistor a restabilit egalitatea în minutul 120+9.

Acelaşi Dan Nistor putea să îşi trimită echipa în preliminariile Conference League, însă a ratat cel de-al cincilea penalty din seria de lovituri de departajare. Oltenii au transformat următorul penalty, prin Zajkov, iar  ”U” a ratat prin tânărul Filip Ilie.

După un meci absolut nebun, trupa lui Costel Gâlcă s-a calificat în Conference League, după un sezon cu suişuri şi coborâşuri.

Ce se întâmplă cu Ioan Ovidiu Sabău, după ”thriller-ul” de la Craiova

Radu Constantea, preşedintele Universităţii Cluj, a dezvăluit că s-a întâlnit cu Ioan Ovidiu Sabău în decursul acestei zile pentru a analiza parcursul ”Studenţilor” din acest sezon.

Oficialul ardelenilor a dat de înţeles că nici nu se pune problema ca fostul component al ”Generaţiei de Aur” să plece de la cârma echipei, deşi şi-a declarat nemulţumirea în mod public în repetate rânduri faţă de anumite probleme cu care s-a confruntat clubul.

„N-a fost un meci extrem de intens pentru noi. Am fost la un meci de cupele europene. Greu pentru noi, dar suntem mulţumiţi, în proprortie de 80-90% a fost un sezon reuşit. Din păcate, am ajuns de trei ori în momente importante, dar n-am reuşit să le fructificăm.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Ăsta e fotbalul, face parte din acest sport frumos pe care-l iubim cu toţii. Ne dă nişte emoţii pe care cred că doar cu fotbalul le putem trăi. Din păcate, pentru noi finalul n-a fost fericit.

Ne gândeam că vom reuşi să participăm în cupele europene. Până la urmă, nu poţi fi sigur niciodată. Au ratat jucători foarte mari în istoria fotbalului, se întâmplă. (n.r. Dacă a discutat cu Ioan-Ovidiu Sabău) Scurt, după meci.

Urmează astăzi să ne vedem în jurul orei două, să facem o analiză şi să discutăm despre noul sezon. Am şi declarat în ultima lună. Nici nu s-a pus problema că nu va continua. Avea contract din august 2023 pe două sezoane. Nu s-a pus niciodată problema la club că Neluţu să nu continue“, a spus Radu Constantea, preşedintele Universităţii Cluj, după meciul de baraj pentru Conference League, pierdut cu Universitatea Craiova la penalty-uri”, a spus Radu Constantea, după Universitatea Craivoa - ”U” Cluj, potrivit Fanatik.

Afla mai multe despre: ioan ovidiu sabăuuniversitatea cluj