Semnal de alarmă la echipa lui Adrian Mititelu Jr.: „FC U Craiova, la cum arată, abia intră în play-off”

Liga 2

FC U Craiova a câştigat cu greu amicalul disputat cu CSM Reşita, scor 2-1, iar antrenorul oltenilor, Ovidiu Stângă, a fost dezamăgit de prestaţia jucătorilor săi.

Stângă a mărturisit că jocul elevilor săi l-a dezamăgit profund şi că este ingrijorat de cum ar putea arată echipa sa în play-off-ul Ligii a 2-a.

A fost o primă repriză dramatică, din punctul meu de vedere! La pauză am avut o discuţie cu jucătorii, am făcut unele schimbări, am văzut unde s-a greşit şi ne-am comportat altfel, în repriza secundă. Oricum, per ansamblu, sunt nemulţumit de ceea ce am văzut pe teren. Sper ca, uşor-uşor, să evoluăm mai bine decât am jucat chiar şi în partea secundă a acestui amical. Mai e mult până începe campionatul şi urmează o perioadă în care mai putem pierde jucători. Avem deja patru jucători accidentaţi. Sper să fiu inspirat în alegerea primului 11 şi să mă ajute băieţii ca să ne îndeplinim obicetivul. Vreau să joc ofensiv, dar acum adversarul ne-a surprins de multe ori, în prima repriză. Dacă nu ne organizăm bine, vom suferi. Sper să avem altă prospeţime, atunci când voi cristaliza primul 18. Cu jocul din prima repriză, abia putem intra în play-off! Între primul loc şi locul 10, o dată cu retragerea celor de la Turnu Măgurele, distanţa este foarte mică. Cu trei înfrângeri sau trei victorii, se poate răsturna clasamentul. Nu vom mai aduce alţi jucători, cel puţin momentan”, a declarat Ovidiu Stângă după amicalul cu CSM Reşiţa, conform editie.ro.

U Craiova va mai juca cu Concordia Chiajna, CS Mioveni, U Cluj, Farul Constanţa şi CSM Reşita.

Afla mai multe despre: fc u craiova