Sorana Cîrstea, eliminată de Alison Riske. Înfrângere în două seturi pentru sportiva româncă la Shenzhen Open

Tenis

Sorana Cîrstea, locul 86 mondial, a fost eliminată, vineri, în sferturi de finală la Shenzhen Open, turneu cu premii de 750.000 de dolari.

Sorana Cîrstea a fost învinsă de sportiva americană Alison Riske (SUA - locul 62 mondial), scor 7-5, 6-1, după o oră şi 36 de minute.

Meciul a început joi, însă a fost amânat din cauza ploii. La momentul întreruperii de joi, Cîrstea conducea cu scorul de 2-0 în primul set.

Pentru prezenţa în sferturi, Cîrstea va primi 13.121 de dolari şi 60 de puncte WTA.

Afla mai multe despre: sorana cîrstea