Surpriză! Concluzia lui Cornel Dinu după prima etapă de la reluarea Ligii 1. Jucătorii pe care-i critica în trecut l-au impresionat: "E neaşteptat" EXCLUSIV

Superliga

Expertul Telekom Sport, Cornel Dinu, a analizat primele meciuri de după reluarea Ligii 1 şi a tras concluziile. Dinamovistul a susţinut că a fost surprins de nivelul de joc şi a evidenţiat cei mai buni fotbalişti ai etapei.

Cornel Dinu, impresionat de meciurile din Liga 1

Imediat după partida dintre Astra şi Gaz Metan, scor 0-0, Cornel Dinu a tras primele concluzii ale etapei în care, printre altele, CFR Cluj a câştigat cu 1-0 în faţa lui FCSB, iar FC Voluntari a ieşit de pe locurile retrogradabile cu victoria cu 3-0 în faţa Academicii Clinceni.

Expertul Telekom Sport i-a evidenţiat şi pe fotbaliştii care l-au impresionat: "Ce am văzut din aceste cinci parte... Eu cred că nivelul de joc a fost destul de bun, neaşteptat, dacă ne gândim la această întrerupere. Am văzut un ritm bun, cu anumite diferenţe azi, prestaţia Astrei. Echipa nu a reuşit să se impună în superioritate. S-a văzut şi pofta fotbaliştilor de a reveni şi de a juca. E interesant, cred că mai mult şi-a spus cuvântul bucuria celor care joacă fotbal. Mă încântă şi jucătorii tineri.

Cardoso e un jucător care-mi place, la fel şi Buş, Gheorghe şi poate Ioniţă, ei au ieşit în relief, dacă mă gândesc la Astra. De cealaltă parte, i-aş remarca pe cei cinci jucători, şase, pe care FCSB i-a aruncat în luptă. S-a reconfirmat că Florinel Coman are un moral bun, Man la fel, mai puţin Tănase, a intrat Petre spre final. Sunt jucători care prezintă speranţă, nivel de joc", a declarat Cornel Dinu în cadrul emisiunii "Minutul 91".

În ultimul meci al etapei, formaţiile Astra Giurgiu şi Gaz Metan Mediaş au remizat, scor 0-0, luni, în etapa a treia a play-off-ului Ligii I. Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 40.

Din minutul 40, Gaz Metan a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Dumitru Cardoso a fost eliminat, ca urmare a unei intrări dure asupra lui Simion.

Afla mai multe despre: cornel dinuastragaz metanliga 1