Tătăruşanu a debutat, în sfârşit, la Lyon, în meciul cu Toulouse din Cupa Ligii

Olympique Lyon, cu portarul Ciprian Tătăruşanu pe teren tot meciul, a învins-o, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-0), pe Toulouse, în optimile de finală ale Cupei Ligii.

Bertrand Traore '2 şi '57, Jean Lucas '17 şi Terrier '90+1 au adus victoria gazdelor. Tătăruşanu a fost învins de Kouadio Kone, în minutul 47, cu un şut la colţul lung din afara careului mare.

Acestea au fost primele minute jucate de internaţionalul român la Lyon.

Tătăruşanu a venit vara trecută la Lyon, cu promisiunea că va fi titular, însă Anthony Lopes n-a mai plecat, iar românu nu prinsese până acum niciun minut în meciurile oficiale ale lui OL.

Sylvinho a fost demis la jumătatea lunii octombrie şi înlocuit cu Rudi Garcia, dar nici cu noul antrenor interanţionalul român nu şi-a făcut loc în poarta echipei din Lyon.

Ciprian Tătăruşanu, 33 de ani, are contract până în vara anului 2022.

Afla mai multe despre: tatarusanulyon