Toni Petrea, fericit după ce învins Rapidul: ”Savurez victoria” + De ce l-a schimbat pe Budescu

FCSB a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), pe FC Rapid, într-un meci din etapa a XX-a a Ligii 1 Casa Pariurilor.

Giuleştenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 77, după eliminarea lui Junior Morais pentru două cartonaşe galbene. FCSB s-a impus după două goluri înscrise în prelungiri.

Toni Petrea, antrenorul echipei FCSB, a vorbit despre victoria de pe Arena Naţională.

”Am început bine jocul dar după ne-am retras. Le-am permis să aibă posesie. A venit şi golul la ultima faza din prima repriză. A doua a fost mai echilibrată, dar pe final s-a încins atmosfera. Am crezut până la final şi am reuşit să câştigăm la două goluri diferenţă. Mă gândesc tot timpul la victorie. În general sunt optimist pana la finalul jocului.

Ianis Stoica a intrat bine, am mereu discuţii cu el, ii zic că are calitate bună şi tehnică. Mă bucur că a intrat foarte bine.

L-am schimbat pe Budescu pentru a aduce puţină viteză. El trebuie să joace bine. Nu pot să zic că îmi doresc ceva anume de la un jucător. Sunt jucători cu experienţă, cu multe meciuri nu cred că sunt afectaţi de anumite critici.

Tănase e un jucător important, mă bucur că reuşeşte să marcheze, uşor uşor revine la forma din sezonul trecut. Până la un transfer vreau să ne folosim de el.

Sepsi am încheiat anul tot împotriva lor. Jucăm la ei pe un teren bun. Sper să plecăm în vacantă fericiţi. Acum savurăm victoria din această seară”, a declarat Toni Petrea după finalul partidei de pe Arena Naţională.

Afla mai multe despre: fcsbţoni petrearapid