Tottenham a remizat cu o echipă din liga a patra, Newport County, scor 1-1, în Cupa Angliei

Formaţia Tottenham Hotspur a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu echipa de liga a patra Newport County, într-un meci din 16-imile Cupei Angliei.

Tottenham a fost condusă până în minutul 82, gazdele înscriind prin Amond ’38. În minutul 82, pentru oaspeţi a marcat Kane.

Partida se va rejuca, la Londra, pentru a se stabili echipa calificată în faza următoare.

În ultimele două zile, s-au calificat în optimile Cupei Angliei formaţiile Brighton, Leicester, Manchester United, Southampton, Hull City, Sheffield Wednesday, Sheffield United, Wigan şi Coventry.

Afla mai multe despre: tottenhamcupa anglieinewport county,