VIDEO | U Cluj - Hermannstadt 3-1, în Superliga! Meci rezolvat încă din minutul 41. Ambele echipe au "adormit", după un start fulminant

U Cluj

U Cluj - Hermannstadt s-a încheiat 3-1, în Ardeal, în a doua etapă din Superliga. Meciul a fost decis încă din minutul 41, când sibienii au redus din diferenţă. A doua repriză a fost lipsită de ocazii. U Cluj e lider în campionat, cu patru puncte, în timp ce Hermannstadt e pe 13, cu 1 punct.

U Cluj - Hermannstadt 3-1 (Blănuţă 7, 37, Nistor 20 / Bejan 41)

Echipele de start:

• ”U” Cluj: Gertmonas - Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu - Ov.Popescu, Bic - Raţă, Nistor, Tchassem - Blănuţă
  • Hermannstadt: Căbuz - Căpuşă, V. Găman, Bejan (cpt.), Goncalves - Balaure, Murgia, Biceanu, I.Stoica - R.Deaconu, Neguţ

Min. 90+3 Finalul meciului!

Min. 46 A început repriza secundă.

Min. 45+4 Finalul primei reprize.

Min. 41 GOOOOL Hermannstadt! Echipa sibiană speră, după ce Bejan a marcat cu capul dintr-un corner executat de pe stânga.

Min. 37 GOOOOL U Cluj! Blănuţă a reuşit dubla, deşi reuşita a fost anulată iniţial. Doar intervenţia VAR a făcut ca scorul să fie 3-0, după ce Blănuţă s-a aflat pe linie cu Bic în momentul şutului celui din urmă.

Min. 31 Găman reia mult pe lângă poartă dintr-o execuţie dificilă, în urma unui corner.

Min. 25 Hermannstadt nu-şi revine! Boboc a tras mult peste poartă dintr-o poziţie ideală, din careu.

Min. 20 GOOOL U Cluj! Goncalves comite henţ în propriul careu, iar lovitura de pedeapsă a fost acordată după intervenţia VAR. Dan Nistor a marcat de la 11 metri pentru 2-0.

Min. 14 Căbuz intervine şi respinge pericolul.

Min. 7 GOOOL U Cluj! Blănuţă s-a înălţat superb după un corner executat de pe partea dreaptă, iar atacantul a reluat cu capul pentru 1-0.

Min 1. A început meciul!

UPDATE | Sunt probleme cu terenul de pe Cluj Arena, din cauza precipitaţiilor din ultimele ore.

E derby în Transilvania. De la ora 19:00, în cadrul etapei a doua din Superligă, Universitatea Cluj primeşte vizita lui Hermannstadt într-un meci care se anunţă spectaculos. Cele mai importante momente ale duelului de astăzi vor fi LIVE VIDEO pe orangesport.ro. În ultimul meci direct, în play-out-ul sezonului trecut, U Cluj şi Hermannstadt au încheiat la egalitate, scor 1-1, în luna aprilie a acestui an.

Prima etapă a noii stagiuni a adus un punct mare pentru Universitatea Cluj. "Şepcile Roşii" au produs o mică surpriză şi au scos o remiză, 1-1, în Ghencea, în deplasarea de pe terenul campioanei entitre, FCSB.  După golul marcat de Musi, în minutul 51, Nistor a transformat fără emoţii un penalty şi a egalat pentru echipa sa, în minutul 57.

De partea cealaltă, Hermannstadt vine şi ea după o remiză înregistrată în faţa unei alte candidate la titlu în acest sezon. Cu multe schimbări în cadrul lotului în această vară, sibienii au reuşit să reziste în faţa Universităţii Craiova şi au început noul sezon din Superligă cu o remiză albă.

Nu rataţi toate fazele importante din U Cluj - Hermannstadt, astăzi, de la ora 19:00, LIVE VIDEO pe orangesport.ro.

Afla mai multe despre: u clujhermannstadt