U Craiova 1948 la prima victorie după schimbarea lui Nicolo Napoli. Oltenii lui Mititelu au făcut scor cu Voluntari

Fotbal intern

Echipa patronată de Adrian Mititelu, U Craiova 1948 SA a învins în deplasare FC Voluntari 2 cu scorul de 4-0. A fost prima victorie cu noul antrenor Filip Adrian pe banca tehnică.

La Voluntari, oltenii au marcat de patru ori. Primul a înscris Ovidiu Dănănae în minutul 38, iar după pauză Riacea şi Coduban au punctat pentru 2-0 şi 3-0. Robert Răducanu a închis tabela în minutul 81.

Oltenii au 38 de puncte şi sunt pe 2 în clasamentul seriei a treia din Liga 3. Liderul Turris Oltul Turnu Măgurele joacă sâmbătă 23 martie cu ACS SR Municipal Braşov.

Afla mai multe despre: u craiova 1948 saadrian mititeluliga 3