ULTIMA ORĂ | Motivul pentru care Leo Messi a dezamăgit în debutul Mondialului. Jorge Sampaoli a explicat totul

Cupa Mondială

Selecţionerul naţionalei Argentinei, Jorge Sampaoli, a explicat prestaţia slabă avută de Lionel Messi în meciul cu Islanda şi a mărturisit că această remiză nu l-a făcut să-şi piardă încredere în echipa sa.

"Messi a fost într-o poziţie foarte incomodă, pentru că Islanda a jucat foarte defensiv. Nu a putut găsi spaţiile de care are nevoie. Dar încă avem încredere în noi şi ştim că avem tot ce ne trebuie pentru a reuşi", a spus selecţionerul Argentinei, conform site-ului fifa.com.

Naţionala Argentinei a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, la Moscova, în compania Islandei, în grupa D de la Cupa Mondială. Lionel Messi a ratat un penalty în minutul 64.

Pentru Argentina a marcat Sergio Aguero, în minutul 19, iar pentru Islanda a punctat Alfred Finnbogason, în minutul 23.

În al doilea meci al grupei D, de la ora 22.00, se vor întâlni Croaţia şi Nigeria.

Afla mai multe despre: messisampaoliargentina