UTA - Ripensia 2-1. Arădenii la cel de-al doilea succes al sezonului

Liga 2

UTA a obţinut al doilea succes al sezonului, după ce s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa formaţiei Ripensia Timişoara, în direct la Telekom Sport 1.

Ardelenii au deschis scorul prin Benga în minutul 34, dar s-au văzut egalaţi înainte de pauză, când oaspeţii au transformat un penalty prin Toma.

În minutul 80, UTA a reuşit să marcheze golul victoriei prin Pop, după o eroare în defensiva oaspeţilor.

În urma acestui succes, ardelenii urcă pe locul 8 în clasament cu 7 puncte din patru meciuri şi golaveraj 6-5. Ripensia pierde al doilea meci consecutiv din acest sezon şi are doar 4 puncte, toate obţinute în primele două runde din noul sezon.

Telekom Sport LIVE

ACUM LIVE VIDEO | UTA - Ripensia, Telekom Sport 1 şi online

Posted by TelekomSport.ro on Saturday, August 25, 2018

După primele trei runde, Chindia Târgovişte conduce ierarhia, cu maximum de puncte. Locul secund este ocupat de trei echipe, FC Argeş, Petrolul şi Snagov, acestea fiind despărţite de golaveraj.