Vârsta este doar un număr pentru Thomas Muller! Bornă incredibilă atinsă de legenda lui Bayern Munchen

Bayern Munchen

Bayern Munchen a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Freiburg, în etapa a doua din Bundesliga. Thomas Muller a înscris un gol şi a ajuns la 150 de reuşite în Bundesliga.

Bavarezii au primit un penalti în minutul 37, când Gunter a fost lovit în mână de mingea trimisă cu o lovitură de cap de Kane. Tot Harry Kane a executat lovitura de pedeapsă şi a deschis scorul. Thomas Muller a stabilit rezultatul final în minutul 78, marcând golul său cu numărul 150 în Bundesliga, toate fiind înscrise pentru Bayern.

Oaspeţii au ratat un penalti în minutul 90+5, prin Lucas Holer şi Bayern s-a impus cu 2-0. Bavarezii au doua victorii şi, cu 6 puncte, se numără printre cele trei echipe cu maxim de puncte în acest sezon, alături de Heidenheim şi RB Leipzig, fiind pe poziţia a doua în clasament. Freiburg e pe zece, cu 3 puncte.

Thomas Muller l-a egalat pe legendarul Sepp Maier în clasamentul jucătorilor cu cele mai multe meciuri din istoria lui Bayern Munchen (709).

Afla mai multe despre: bayernbundesliga