Victorie importantă pentru Laurenţiu Reghecampf. Echipa sa a urcat până pe locul 6 în campionat

Al Wasl, formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf a câştigat (3-1) partida de campionat cu Al Fujairah.

Al Fujairah a rămas în 10 oameni încă din prima repriză, la scorul de 0-0. Kouassi a primit direct cartonaşul roşu în minutul 38.

După pauză, Al Alebri i-a pasat decisiv lui Fabio Lima, iar golgheterul brazilian a produs primul gol al meciului. Acelaşi Al Alebri a trecut la finalizare şi a marcat pentru 2-0 în minutul 67, după pasa decisivă a ecuadorianului Gaibor.

Oaspeţii au revenit în joc prin reuşita din minutul 74 a lui Gabriel, dar cinci minute mai târziu, acelaşi Fabio Lima a reuşit ”dubla” şi a dus scorul de 3-1. În prelungiri, Murad a marcat golul de 3-2 şi a stabilit rezultatul final al meciului.

Cu această victorie, echipa lui Reghecampf urcă pe locul 6 în clasament, la 9 puncte distanţă de liderul Al Sharjah. Al Wasl nu a mai pierdut din etapa a patra, iar etapa viitoare are meci foarte dificil în deplasare la locul 2, Al Ahli Dubai.

Afla mai multe despre: laurenţiu reghecampf