VIDEO | AC Milan 2-2 Atalanta. Higuain a marcat din nou, dar rossonerii au fost egalaţi în prelungiri

Serie A

Într-un meci transmis pe Telekom Sport 3, AC Milan a remizat pe San Siro, 2-2, cu Atalanta, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 5-a din Serie A.

Echipa antrenată de Gattuso a deschis rapid scorul printr-o execuţie a lui Gonzao Higuain, care este la al treilea gol consecutiv la noua echipă, după reuşitele din meciurile cu Cagliari şi Dudelange, din Europa League. În prima repriză, Milan a avut şi un gol anulat cu ajutorul arbitrajului video. În a doua parte, Papu Gomez a înscris, dar egalitatea a durat pentru puţin timp. Jack Bonaventura a marcat din nou, de data aceasta golul a fost validat. Atalanta a reuşit să egaleze în minutele de prelungire, după o greşeală în apărarea rossonero, prin golul lui Rigoni.

Ambele echipe sunt vecine de clasament, cu cinci puncte. Atalanta este pe 12, iar Milan pe 13, dar cu un meci mai puţin. La mijlocul săptămânii, în etapa intermediară, AC Milan joacă joi cu Empoli, iar Atalanta miercuri cu Torino.

Afla mai multe despre: serie aac milanegalatalantahiguainserie a