VIDEO | Academia Rapid a încheiat la egalitate amicalul cu FCM Bacău. Aici ai toate reacţiilegalerie foto

Fotbal intern

Amicalul dintre Academia Rapid şi FCM Bacău, disputat pe stadionul Giuleşti, duminică, 4 februarie, de la ora 13:00, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Academia Rapid - FCM Bacău 2-2

Giuleştenii au început în forţă partida şi au deschis scorul în minutul 5. Bogdan Lupu a restabilit egalitatea cincisprezece minute mai târziu, iar în minutul 45+1 moldovenii au trecut la conducere. Rămas în teren şi pentru repriza secundă, Daniel Niculae a marcat golul egalării în minutul 64.

Daniel Niculae iese la rampă şi restabileşte egalitatea.

Constantin Schumacher abordează repriza secundă cu următoarea echipă: D. Petrişor - I. Voicu, D. Bratu, A. Iacob, Lădaru - Olariu, Duriţă, Şt. Pîrvu, Iova - Bărbălău, D. Niculae

A început repriza secundă, fanii giuleşteni cântă pentru favoriţi!

Ramon Gheorghe o aduce pe FCM Bacău în avantaj, în minutele de prelungire ale primei reprize.

Bogdan Lupu restabileşte egalitatea în Giuleşti, în minutul 20.

Niţă Adrian l-a înlocuit pe Pancu în echipa de start a Rapidului şi a marcat pentru 1 la 0, după doar 5 minute de joc.

Echipele de start:

Academia Rapid: Ciuculescu - Boian, Al. Iacob, Sandu, Sandu - Dovleac, V. Maftei, Bordei, Goge - D. Niculae, Niţă Adrian

FCM Bacău: B. Miron - Dediu, Lozneanu, Panainte, Dobârceanu - Dobos, Gheorghe, Întuneric, Puşcaşu - Lupu, Boghian

FCM Bacău este lider detaşat în seria judeţeană din Liga 4.

În a micalul precedent, disputat împotriva celor de la FC Argeş, pe terenul sintetic de la Bradu, fotbaliştii antrenaţi de Constantin Schumacher s-au impus cu 2-0.

Afla mai multe despre: academia rapidfcm bacau,