VIDEO | Alexandru Maxim a marcat din nou pentru Gaziantep. Echipa lui Şumudică a remizat cu Ankaragucu

Marius Şumudică a început meciul de acasă cu Ankaragucu, din etapa a 27-a a campionatului Turciei, cu Toşca şi cu Maxim încă din primul minut.

Mijlocaşul român a reuşit chiar să şi deschidă scorul pentru Gaziantep. În minutul 25, Alexandru Maxim a transformat fără probleme o lovitură de pedeapsă. Până la urmă, oaspeţii au reuşit să egaleze prin Scarione, în minutul 51, care, de altfel, a stabilit şi scorul final, 1-1.

După 27 de etape disputate, echipa pregătită de Marius Şumudică este pe locul 9 în clasament, cu 33 de puncte acumulate.

Afla mai multe despre: gaziantep