VIDEO | Anglia a câştigat penultimul amical dinaintea Cupei Mondiale. Britanicii s-au impus în faţa Nigeriei

Selecţionata Angliei a învins, sâmbătă, cu scorul de 2-1, echipa Nigeriei, selecţionată calificată şi ea la turneul final, în penultimul meci amical de dinaintea participării la Cupa Mondială din Rusia.

Anglia i-a dat gol Nigeriei în minutul 7 al amicalului de pe Wembley. Garry Cahill a deschis scorul pentru Anglia după o centrare perfectă a lui Trippier. Până la pauză, gazdele şi-au dublat avantajul. Căpitanul Harry Kane a înscris al 13-lea său gol pentru Albion.

Fotbaliştii lui Southgate s-au relaxat şi ”Super Vulturii” au redus din handicap în actul secund. Mijlocaşul lui Arsenal, Alex Iwobi a înscris golul de onoare. Anglia - Nigeria s-a terminat 2-1.

Cele două naţionale mai au de jucat un singur meci amical înaintea Campionatului Mondial din Rusia. Anglia va întâlni Costa Rica şi Nigeria va juca cu Cehia.

Afla mai multe despre: meciuri amicaleanglia - nigeria.