VIDEO | Aşa ceva se întâmplă o singură dată în viaţă! În minutul 55, oaspeţii conduceau cu 3-0. Meciul s-a terminat cu şapte goluri, două penalty-uri şi trei eliminări

A fost nebunie curată în prima ligă din Portugalia. Meciul dintre Portimonense şi Moreirense s-a desfăşurat după un scenariu total nerecomandat cardiacilor.

În minutul 55, meciul părea decis. Moreirense conducea cu 3-0 şi jucătorii păreau că se gândesc deja la ce vor face imediat după fluierul de final. Numai că gazdele au avut puterea să revină, iar finalul a fost de-a dreptul incendiar.

Până în minutul 64, Portimonense a marcat de două ori, iar prelungirile au ridicat emoţiile la un nivel incredibil.

Egalitatea s-a restabilit în primul minut de prelungiri, din penalty, iar în minutul 90+2 oaspeţii rămân în inferioritate numerică. Se face 4-3 tot din penalty, în minutul 90+4, iar nervii oaspeţilor cedează. Încă două eliminări, dintre care una în afara terenului, iar Portimonense-Moreirense poate candida, fără probleme, la cel mai nebun meci din 2018.

Afla mai multe despre: portimonensemoreirenseportugalia,