VIDEO | Aşa s-a decis ultimul Mare Derby! Golul din minutul 90+6 care a costat-o titlul pe FCSB

Superliga

FCSB-Dinamo se joacă azi, de la 20:30, în direct la Telekom Sport 1 şi LIVE VIDEO la telekomsport.ro.

Pentru elevii lui Dică, partida din această seară reprezintă prima şansă să se revanşeze pentru înfrângerea din finalul sezonului trecut, când Dinamo s-a impus în ultimul minut al prelungirilor, scor 2-1, după un penalty transformat de Hanca. La finalul sezonului, înfrângerea s-a dovedit extrem de costisitoare pentru formaţia roş-albastră, în condiţiile în care un punct obţinut cu marea rivală ar fi fost sinonim cu obţinerea titlului de campioană.

Vezi mai jos faza care a decis ultimul derby dintre FCSB şi Dinamo.

Afla mai multe despre: fcsbdinamopenalty