VIDEO | Atletico Madrid, încă un pas spre titlul din La Liga! Echipa lui Simeone s-a impus cu 2-1 în meciul cu Bilbao

Atletico Madrid este neoprit în La Liga. Are acum şase puncte peste Barcelona, după ce a învins-o pe Bilbao, cu 2-1. Simeone a devenit antrenorul cu cele mai multe victorii din istoria madrilenilor.

VIDEO Atletico Madrid - Bilbao 2-1, în La Liga

Bascii au început mai bine confruntarea de pe Wanda Metropolitano, iar Iker Muniain a deschis scorul în minutul 21.

Madrilenii au restabilit egalitatea în cel mai bun moment. Llorente a marcat în al doilea minut de prelungiri. Suarez a fost din nou omul decisiv pentru Atletico. Uruguayanul a obţinut o lovitură de la 11 metri, pe care tot el a executat-o perfect. Suarez a înscris golul 18 în acest sezon, iar Simeone a ajuns la 309 victorii ca antrenor al madrilenilor, depăşind recordul deţinut de Luis Aragones.

Afla mai multe despre: atletico madridla liga