VIDEO | Atletico Madrid se desprinde în La Liga! Jan Oblak a primit gol de la portarul lui Eibar

Fotbal

Atletico Madrid a câştigat cu mari emoţii pe terenul lui Eibar, scor 2-1.

Jan Oblak a primit gol de la portarul lui Eibar

Gazdele au marcat primele printr-un autor surpriză. La 28 de ani, portarul Marko Dmitrovic a executat primul penalty din carieră şi l-a învins pe Oblak. Luis Suarez a întors rezultatul. Uruguayanul a reuşit să egaleze înainte de pauză.

Victoria a venit în final, din penalty. Suarez a părut că vrea să-l pedepsească pe Dmitrovic pentru aroganţa din prima repriză şi l-a executat cu o scăriţă perfectă. S-a terminat 2-1, iar Atletico are un avans de şapte puncte şi un meci mai puţin faţă de a doua clasată, Real Madrid.

Afla mai multe despre: atletico madrid