VIDEO | Baluţă e lider în Cehia după şapte etape. Slavia Praga a umilit campioana din sezonul trecut

Arbitrul ceh cu nume de român, Petr Ardeleanu, a fost protagonistul primei reprize dintre Slavia Praga şi Plzen. După ce gazdele au deschis repede scorul prin Soucek, arbitrul a dictat două penaltyuri într-un singur minut pentru Slavia.

Husbauer l-a ratat pe primul, faza a continuat şi centralul a arătat din nou punctul cu var după faultul lui Hubnik. Căpitanul oaspeţilor a văzut al doilea galben şi a fost eliminat. De data aceasta penalty-ul a fost executat de Stoch şi s-a făcut 2-0. Zmrhal a punctat şi el în repriza a doua. Era scor de neprezentare şi antrenorul gazdelor l-a trimis în teren şi pe Băluţă. Românul şi-a creat două ocazii importante, dar de fiecare dată Kozacik i-a refuzat golul. A fost până la urmă 4-0 în prelungiri. Soucek a reuşit dubla şi Slavia Praga este noul lider în Cehia.

Afla mai multe despre: baluta