VIDEO | Ca la FIFA! Cum a reacţionat comentatorul englez Clive Tyldesley la reuşita lui Ianis Hagi

Stranieri

Golul lui Ianis Hagi cu Livingston a fost comentat în direct de celebrul comentator britanic, Clive Tyldesley

Ianis Hagi a înscris un gol în meciul câştigat de Rangers, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Livingston, în prima etapă a campionatului Scoţiei.

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul 8 al meciului, reuşind astfel primul gol al lui Rangers în noul sezon competiţional.

Cunoscutul comentator Clive Tyldesley a comentat partida şi a fost apreciat de fanii care au urmărit jocul pe Rangers TV pentru reacţia sa imediată:

În vârstă de 66 de ani, Clive Tyldesley este unul dintre cei mai cunoscuţi comentatori sportivi din Marea Britanie. A lucrat pentru BBC, ITV şi NBC şi este una dintre cele mai cunoscute voci de pe celebrul joc FIFA.

Rangers s-a impus cu scorul de 3-0. Ianis Hagi a fost înlocuit de Wright în minutul 32, el acuzând dureri la gleznă. Celelalte goluri au fost marcate de Wright '79 şi Roofe '90.

Afla mai multe despre: ianis hagiclive tyldesley