VIDEO | Ce surpriză! Bogdan Lobonţ, trădat de conducerea Rapidului. Cine a fost alături de Victor Angelescu la meciul cu Sepsi

Superliga

Rapid nu îşi revine din pumni. Giuleştenii au bifat al nouălea meci consecutiv fără victorie în play-off şi un nou eşec, 2-3 pe terenul lui Sepsi.

Rapid Bucureşti rămâne fără victorie în play-off după o nouă înfrângere, a opta, suferită în cele noua partide disputate până acum. Portarul giulestean Ungureanu a avut o primă intervenţie bună la şutul lui Marius Ştefănescu, din minutul 15, însă oaspeţii au reuşit să deschidă scorul în minutul 17, când Petrila a marcat primul său gol din ultimele şapte luni şi Rapid conducea cu 1-0.

Gazdele au replicat repede, restabilind egalitate în minutul 21, prin lovitura de cap a lui Debeljuh. Acelaşi jucător a marcat golul din minutul 39, prin care covăsnenii au preluat conducerea, pentru ca Alimi să stabilească scorul primei reprize, 3-1 pentru Sepsi, cu golul din minutul 45+1.

Partea secundă a meciului a început cu lovitura de pedeapsă obţinută de Rapid, după henţul în careu al lui Renţa, însă Albion Rrahmani a executat, prost, pe centru şi Niczuly a apărat. Elevii lui Lobonţ au reuşit să înscrie în minutul 63, prin Burmaz, iar pe final, în al cincilea minut de prelungire, VAR-ul a anulat un gol al lui Aganovic, pentru fault în atac, şi Sepsi s-a impus cu 3-2. Cele două echipe rămân pe ultimele două locuri din play-off. Sepsi este pe 5, cu 34 de puncte, iar Rapid ocupă poziţia a şasea, cu 29 de puncte.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

• VIDEO | Imaginile care îl vor scoate din sărite pe Lobonţ! Alături de cine a fost surprins Victor Angelescu

În momentul în care Aganovic a înscris în prelungiri, gol ce ulterior a fost anulat pentru fault, camerele l-au surprins pe Victor Angelescu alături de Robert Niţă.

Apariţia lui Niţă alături de acţionarul Rapidului este cel puţin surprinzătoare, având în vedere disputa de la distanţă dintre cei doi foşti jucători. După ce Robert Niţă l-a criticat pe Lobonţ, Rapid a emis pe contul oficial de Facebook un comunicat, în care şi-a arătat susţinerea necondiţionată pentru antrenor.

Robert Niţă, atac cu talpa la adresa lui Bogdan Lobonţ: ”Ce ai, mă? Eşti isteric?!”

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

”Am fost la meciul cu Universitatea Craiova. I-a certat pe unii jucători... Eu, dacă îmi făcea aşa un antrenor, scoteam tricoul şi îl lăsam pe el să joace.

Uitaţi-va când il dau la televizor pe Lobonţ. Face mereu aceleaşi gesturi, indiferent de ce se întâmplă pe teren.

Astea sunt gesturi pentru fraieri, pentru prostălăi, pentru fătălăi, pentru retarzi. Mă, să faci tu la televizor 90 de minute la fel, indiferent... Când e mingea în partea aia: ”Strângeţi, strângeţi”

Când e la mijlocaşii centrali: <<Bă, deschide, deschide!>> Ce ai, mă? Eşti isteric?

Ăla de a venit de la FCSB, mijlocaşul central (n.r. Oaidă), l-a distrus (n.r. Lobonţ). Încontinuu se întorcea la banca de rezerve şi le explica ălora. Circ! Antrenează, bă, băiatule, să ştie şi ăia ce au de făcut!”, a spus Robert Niţă, pe canalul său oficial de YouTube.

Afla mai multe despre: rapidsuperligavictor angelescurobert niţă