VIDEO | Cum să şutezi atât de slab? Albion Rrahmani nu îşi revine. Kosovarul a ratat al doilea penalty consecutiv. Lobonţ nu a înţeles nimic

Superliga

Albion Rrahamni a avut un meci de coşmar la Sfântu Gheorghe. Atacantul kosovar al Rapidului a bifat al treilea joc consecutiv fără gol marcat şi a ratat un penalty.

În minutul 54, Denis Renţa a atins mingea cu mâna în careu, iar Viorel Flueran a indicat punctul cu var în urma consultării arbitrajului video.

Albion Rrahmani a fost desemnat să executa lovitura de pedeapsă, deşi a ratat un penalty şi în etapa trecută, în Gruia.

Golgheterul din Giuleşti a executat şi mai slab de această dată, şutând pe mijlocul porţii. Roland Niczuly a respins balonul fără nicio problemă,  iar tabela a rămas nemodificată, 3-1 pentru Sepsi.

La doar şase minute după ce a irosit oportunitatea de a reduce din diferenţă, Rrahmani a fost înlocuit de  Florent Hasani.