VIDEO | Deja îl regretă! Fanii Realului i-au strigat numele lui Cristiano Ronaldo în timpul partidei cu Atletico Madrid

Real Madrid

La doar câteva ore după ce Juventus a câştigat derby-ul cu Napoli, meci în care Ronaldo a dat trei pase de gol, Real Madrid a avut derby în Spania cu Atletico Madrid. S-a terminat 0-0, al doilea meci fără gol marcat în campionat pentru gruparea blanco.

Un singur gol au marcat ”albii” în ultimele trei meciuri cu Bilbao, Sevilla şi Atletico, trei dintre victimele preferate ale lui Cristiano Ronaldo.

Chiar dacă nu s-au manifestat public după plecarea lui Cristiano de pe Bernabeu, fanii au reacţionat aseară în timpul derby-ului cu Atletico Madrid. Cu Bale schimbat la pauză din cauza unei noi accidentări şi cu Benzema aproape invizibil, suporterii Realului şi-au amintit de legendarul număr şapte, căruia i-au strigat numele în repriza secundă.

• 7 victorii în 7 meciuri cu Ronaldo în teren are Juventus în acest an, portughezul marcând trei goluri şi pasând în alte patru rânduri decisiv.

Real Madrid l-a vândut în această vară pe Cristiano pentru 105 milioane de euro. O parte din motivele care au dus la această despărţire le găsiţi astăzi pe telekomsport.ro.

Dacă Real Madrid va continua criza de rezultate, foarte posibil fanii de pe Santiago Bernabeu se vor întoarce împotriva preşedintelui Florentino Perez, a cărui decizie de a-l vinde pe Ronaldo a fost aprobată de aceiaşi suporteri.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldoreal madrid