VIDEO | "Dinamo se poate califica în play-off?". Răspunsul ironic oferit de antrenorul lui FC Voluntari

FC Voluntari a pierdut dramatic partida cu Dinamo, scor 0-1, după un gol primit în ultima fază. Imediat după meci, antrenorul ilfovenilor, Dinu Todoran, l-a acuzat pe centralul Cătălin Popa pentru penalty-ul pe care l-a acordat dinamoviştilor.

"A fost henţ la Cooper, dar nu înţeleg de ce nu a judecat acelaşi lucru şi pentru noi, a judecat numai pentru Dinamo. Nu ai cum să dai penalty în minutul 93, mai ales dacă ţinem cont că prima oară i-a venit în spate şi după aceea în mână. Dar aşa a judecat arbitrul, nu mai avem ce să facem acum... A început returul, îmi doream mai multe de la acest meci, aş fi vrut chiar să câştigăm.

Toate echipele sun de de bătut în Liga I la ora actuală, nu este vreo echipă extraordinară. Îmi pare rău pentru băieţi, că au muncit, chiar dacă nu au făcut un meci senzaţional. Meritau un egal şi până la urmă deciziile arbitrului au influenţat rezultatul. Cred că meritam cel puţin un punct.

Normal că Dinamo se poate califica în play-off, dacă primeşte penalty-uri în minutul 90, e normal să se gândească la play-off" , a declarat Dinu Todoran.

Afla mai multe despre: dinu todoranliga 1play-off