VIDEO | Faza meciului Craiova - Poli Iaşi: ratare incredibilă a lui Mitriţă, după o fază minunată a oltenilor

Mijlocaşul Universităţii Craiova, Alexandru Mitriţă, a fost în centrul celei mai frumoase faze a primei reprize a meciului pe care echipa sa îl joacă împotriva Politehnicii Iaşi, în prima etapă a Ligii 1.

În minutul 27, la scorul de 0-0, Nicuşor Bancu a trimis în adâncime de la marginea terenului. A urmat un schimb de pase de efect între Mitriţă şi Glavina, însă primul a şutat în portar, după o trecere în stilul caracteristic. Antrenorul Craiovei, Devis Mangia, şi-a pus mâinile în cap, dar a găsit puterea de a-şi aplauda jucătorul.

Micuţul mijlocaş ofensiv a făcut o fază asemănătoare şi contra campioanei CFR Cluj, în Supercupa României, dar nici atunci n-a reuşit să înscrie.

Afla mai multe despre: craiovamitritaliga 1