VIDEO | FC U Craiova a început cu dreptul Liga a 3-a. Victorie la limită pentru echipa lui Mititelu şi Trică

Fotbal intern

FC U Craiova, echipa patronată de Adrian Mititelu şi antrenată de Eugen Trică, a început cu o victorie noul sezon din Liga a 3-a.

Oltenii au câştigat în deplasare, 1-0, cu Şoimii Lipova, una dintre contracandidatele la promovarea în liga secundă. Singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 47 de Stoenac. La Craiova joacă şi Ovidiu Dănănae, fostul fundaş de la FCSB.

Urmăreşte mai jos a doua repriză din meciul celor de la FC U Craiova 1948 şi bucuria oltenilor de la finalul meciului.