VIDEO | Gafă incredibilă comisă de Romario Benzar, la golul egalizator înscris de Dinamo

Dinamo București

FCSB şi Dinamo au încheiat la egalitate prima parte a celui de-al 173-lea derbi din istorie, scor 1-1, golul egalizator reuşit de Mircea Axente venind după o gafă greu de explicat a lui Romario Benzar.

Harlem Gnohere a deschis scorul rapid pentru FCSB, în minutul 10, dar oaspeţii au egalat în finalul primei reprize. Centrarea lui May Mahlangu, din flancul drept, părea să nu anunţe nimic, însă Benzar a greşit incredibil. În loc să îndepărteze pericolul, fundaşul FCSB-ului a încercat să preia, dar i-a aşezat, practic, mingea cu pieptul lui Mircea Axente, care a fost atent, a preluat şi l-a învins pe Cristi Bălgrădean.

Afla mai multe despre: fcsbdinamogafa