VIDEO | Gol fabulos marcat în prima zi din an! Chelsea a fost lovită pe finalul partidei cu Brighton printr-o "foarfecă"

Alireza Jahanbakhsh a marcat golul începutului de an. Fotbalistul ofensiv al lui Brighton a înscris printr-o "foarfecă" în meciul cu Chelsea, pe finalul partidei.

Gol superb marcat în Brighton - Chelsea

Brighton - Chelsea, scor 1-1, şi Burnley - Aston Villa, scor 1-2, au deschis 2020 în Premier League, iar trupa lui Frank Lampard s-a încurcat în deplasare.

Deşi "albaştrii" au dechis scorul încă din minutul 10 prin Azpilicueta, oaspeţii nu au reuşit să-şi majoreze avantajul, iar aceştia au fost penalizaţi printr-o execuţie fabuloasă.

Pe finalul partidei, în minutul 84, când gazdele încercau cu disperare să obţină măcar un punct, iranianul Alireza Jahanbakhsh a lovit.

Fotbalistul lui Brighton a reluat superb printr-o "foarfecă", iar Kepa a rămas nemişcat pe linia porţii, în timp ce mingea intra în poartă.

A fost doar al doilea gol al iranianului pentru Brighton, de la transferul său în vara anului 2018. Jahanbakhsh a fost transferat în schimbul a 19 milioane de euro de la AZ Alkmaar.