VIDEO | Hermannstadt - U Craiova 0-0. Primul egal fără goluri din noul sezon. Oltenii, ratări peste ratări în repriza a doua

Superliga

Meciul Hermannstadt - Universitatea Craiova s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, în prima etapă a noului sezon din Superliga României.

VIDEO | Hermannstadt - Universitatea Craiova 0-0

Min 90+4. Final.

Min 79. Ocazie Craiova. Mitriţă trimite un şut foarte aproape de poarta sibienilor.

Min 78. Ocazie Craiova. Oltenii mai ratează o şansă de gol, prin Creţu. Căbuz mai scoate o minge grea.

Min 73. Ocazie Craiova. Koljic are o reacţie eronată, după o minge respinsă de Căbuz, şi scorul rămâne la fel ca la început.

Min 70. Ocazie Craiova. Mitriţă iese iar la rampă, dar şutul său la colţul scurt este respins de Căbuz.

Min 65. Ocazie Craiova. Mitriţă, intrat în repriza a doua, este foarte aproape de a deschide scorul, dar nu reuşeşte să introducă mingea în poartă. Îşi pune mâinile în cap când vede ce oportunitate a avut şi a ratat-o.

Min 57. Ocazie Craiova. Oltenii forţează deschiderea scorului, dar Căbuz intervine din nou.

Min 52. Ocazie Craiova. Koljic trimite un şut în forţă, dar Căbuz reţine mingea.

Min 46. Începe repriza a doua.

Min 45: Pauză!

Min 25: Luis Paradela a primit cartonaşul galben pentru un fault.

Min 18: Alexandru Creţu, şut puternic spre poartă lui Căbuz.

Min 12: Ocazie Hermannstadt. Ronaldo Deaconu, periculos în careul advers.

• Antrenor: Costel Gâlcă

Noul sezon din Superliga debutează vineri, 12 iulie, iar al doilea meci al zilei este Hermannstadt - Universitatea Craiova.

În ultimele cinci meciuri dintre FC Hermannstadt şi Univ. Craiova în această competiţie, FC Hermannstadt a câştigat de două ori, în timp ce Univ. Craiova a câştigat de trei ori.

Cel mai recent meci a avut loc în decembrie 2023, unde FC Hermannstadt a ieşit învingătoare cu scorul de 2-1.

Afla mai multe despre: live video hermannstadt universitatea craiovalive hermannstadt universitatea craiovahermannstadt universitatea craiova live video