VIDEO | Infernul din Bănie! Suporterii echipei lui Mihai Rotaru au aruncat cu torţe în teren, iar centralul a oprit meciul

Superliga

FC U Craiova 1948 - Universitatea Craiova s-au înfruntat azi, în derby-ul din Liga 1, în direct, pe telekomsport.ro.

În minutul 10, centralul partidei a fost nevoit să întrerupă meciul, după ce suporterii echipei patronate de către Mihai Rotaru au aruncat cu torţe în teren. Fumul a fost gros, iar pe o parte a terenului nu mai era vizibilitate.

După câteva minute, fumul s-a ridicat, iar derby-ul dintre cele două echipe din Craiova a fost reluat.

U Craiova 1948 – Universitatea Craiova, scor 0-2, în Liga 1

Universitatea Craiova a învins, duminică seară, cu scorul de 2-0, rivala locală U Craiova 1948, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii 1. Golurile au fost marcate de Dan Nistor ’47 şi Ştefan Baiaram ’85. În minutul 72, de la gazde a fost eliminat Compagno după ce l-a lovit cu palma în cap pe Pigliacelli.

Afla mai multe despre: fc u craiova-u craiova-liga 1