VIDEO | Juventus salvează ce mai poate! A urcat pe locul al treilea în Serie A după victoria cu Udinese. Meciurile zilei

Serie A

Juventus Torino, cu Radu Drăguşin rezervă, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Udinese, într-un meci din etapa a XXXIV-a a campionatului Italiei, în care a revenit pe final de la 0-1.

Rezumatele zilei din Serie A

Juventus a urcat pe locul al treilea în Serie A, după ce a câştigat la Udine cu două goluri marcate în ultimele minute. Unica reuşită din prima repriză i-a aparţinut lui Molina. De Paul a făcut henţ însă în al doilea act, iar Bătrâna Doamnă a primit penalty.

Cristiano Ronaldo a marcat de la punctul cu var, apoi campioana s-a aruncat din nou în atac. Rabiot a centrat perfect, iar Ronaldo a reuşit dubla şi a ajuns la 27 de goluri marcate în acest sezon.