VIDEO | Karius a început sezonul la fel cum l-a încheiat pe precedentul. Gafă comisă înaintea primului meci de pregătire

Liverpool

Liverpool a început cu o victorie categorică perioada de pregătire. Echipa antrenată de Jurgen Klopp a învins, sâmbătă, cu scorul de 7-0, FC Chester, din liga a cincea engleză.

În acest meci, portarul Loris Karius şi-a făcut apariţia pentru prima oară, după gafele monumentale comise în finala Ligii Campionilor cu Real Madrid.

Adversarii nu l-au pus în dificultate pe goalkeeper-ul german, însă au făcut-o colegii săi de la Liverpool. La încălzire, Karius a comis o greşeală asemănătoare celei de la golul de 3-1 înscris de Gareth Bale în finala Ligii Campionilor, scăpând în poartă o minge trimisă de un coechipier.

Greşeala lui Karius a fost surprinsă în timpul unei transmisiuni a unui post TV din Anglia şi a stârnit amuzamentul fanilor pe reţelele de socializare. Karius s-a descurcat mai bine în timpul meciului şi a avut câteva intervenţii bune în prima repriză a partidei câştigate categoric de Liverpool, pentru ca la pauză să fie înlocuit.

Afla mai multe despre: kariusgafaliverpool