VIDEO | Liga 1, fără VAR. Gol clar refuzat în Sepsi - Voluntari: centralul s-a înşelat în startul partidei

Superliga

Sepsi a început ca din tun partida de pe teren propriu cu Voluntari şi ar fi putut avea 2-0 în minutul opt, dar brigada de arbitri s-a înşelat şi nu a acordat un gol valabil.

LIVE VIDEO Sepsi - FC Voluntari, ACUM, pe Telekom Sport 1 şi Telekomsport.ro

Gazdele au început surprinzător partida şi au deschis scorul în minutul 25 prin Carnat. Ştefănescu a şutat din marginea careului, Cojocaru a respins în faţă greşit, iar Carnat a ajuns la balon, a driblat portarul şi a înscris în secunda 25.

Oaspeţii au dat replica prin Căpăţână, care nu l-a putut învinge pe Niczuly, în minutul patru. În minutul opt, gazdelor le-a fost refuzat un gol valabil de către brigada de arbitri condusă de Horia Mladinovici.

La acea acţiune de atac, Dimitrov a centrat de pe dreapta, iar mingea a ajuns la Fulop, care, cu jumătate de poartă goală, a tras şi mingea a fost scoasă de Cojocaru. Totuşi, reluările au arătat că balonul intrase cu toată circumferinţa în poartă.

Imediat, Horia Mladinovici a aruncat o privire spre asistentul Vladimir Urizcă, iar cei doi au hotărât că nu a fost gol.

Afla mai multe despre: sepsifc voluntari