VIDEO | Manchester United a câştigat supremaţia în "iad". "Diavolii Roşii" au bătut "Diavolul Milanez"

Manchester United este într-o formă de zile mari. Echipa lui Ole Gunnar Solskjaer nu a câştigat tot în perioada de pregătire. Ultima victimă a "Diavolilor Roşii" a fost AC Milan, într-un meci disputat la Cardiff, în cadrul International Champions Cup.

Manchester United a încheiat cu victorie perioada de pregătire şi are un palmares excelent în meciurile amicale: şase partide, şase victorii. Diavolii din Anglia i-au întâlnit pe cei din Italia, de la AC Milan. Rashford a deschis scorul pentru United în prima repriză. Suso a egalat cu un şut superb. Lindelof a adus-o în avantaj pe Milan cu autogolul său din minutul 60.

Lingard a făcut 2-2 şi s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Primii nouă executanţi au înscris, ultimul, Daniele Maldini, fiul cel mare al legendarului Paolo a ratat, iar United s-a impus în amicalul jucat la Cardiff.

Perth Glory (2-0), Leeds United (4-0), Inter (1-0), Tottenham (2-1) şi Kristiansund (1-0) sunt celălalte echipe învinse de United în această vară.

Afla mai multe despre: manchester unitedac milaninternational champions cup