VIDEO | Meci fabulos în Germania. Bochum a revenit de la 0-3, a câştigat la loviturile de departajare şi a rămas în Bundesliga

VfL Bochum şi-a asigurat menţinerea în prima ligă germană, după ce a trecut de Fortuna Dusseldorf la loviturile de departajare. În turul barajului de menţinere/promovare, pe teren propriu, Bochum pierduse cu 0-3, dar luni seară a reuşit să se impună tot cu 3-0, astfel că meciul s-a decis la loviturile de departajare.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

În cele 90 de minute de joc, o dublă a lui Philipp Hofmann (18, 66) şi un gol al lui Kevin Stöger (70) au fost suficiente pentru a egala avantajul pe care-l avea echipa de pe locul 3 din Bundesliga 2.

La loviturile de departajare, VfL Bochum s-a impus, scor 6-5.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Afla mai multe despre: bochum