VIDEO Raţiu a început sezonul cu o ratare incredibilă! A vrut să marcheze din ”rabona” şi fanii i-au sărit în cap

La Liga

Andrei Raţiu (26 de ani) a fost titular în partida Real Sociedad - Rayo Vallecano, din prima rundă din La Liga.

Raţiu a vrut să marcheze din ”Rabona”. Ratare mare în La Liga

Rayo Vallecano a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-1, gruparea bască Real Sociedad, în prima etapă din La Liga. Românul Andrei Raţiu a fost titular la învingători.

Rayo Vallecano a reuşit prima victorie după nouă ani în faţa bascilor de la Real Sociedad. Pe Reale Arena, de Frutos a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 67, iar Camello a pus pe tabelă scorul de 2-0 în minutul 84.

Gazdele au marcat un gol, târziu, în minutul 90+8, prin Martin Zubimendi şi Rayo s-a impus cu 2-1

Raţiu a avut parte de o ratare incredibilă în prima etapă din La Liga. Fundaşul României a driblat portarul şi a încercat o rabona, însă mingea a fost respinsă în extremis de un adversar.

Fanii i-au sărit în cap pe reţelele de socializare după ratarea incredibilă.