VIDEO | Reacţia lui Cristiano Bergodi după ce Voluntari a ratat la mustaţă victoria la Iaşi

Fotbal intern

Antrenorul echipei FC Voluntari, Cristiano Bergodi, s-a declarat mulţumit de jocul formaţiei sale, deşi a recunoscut că rezultatul de egalitate obţinut la Iaşi, scor 2-2, îl dezamăgeşte.

"Din păcate suntem dezamăgiţi, pentru că am făcut un meci foarte bun. Eu zic că şi în prima repriză am jucat bine, am avut ocazii la început, dar am ratat. Iaşiul e o echipă bună, a câştigat ultimele trei meciuri şi ne aşteptam la un meci greu. Echipa mea a jucat bine, în a doua repriză am schimbat complet meciul şi rezultatul. Păcat! E normal ca băieţii să aibă teamă, suntem pe ultimul loc şi nu e uşor să le dai încredere. Dar prestaţia asta trebuie să le dea încredere.

În acest moment sunt mulţumit de ceea ce văd din partea băieţilor. Au fost foarte receptivi şi mi se pare că treaba merge din ce în ce mai bine, dar avem de muncă", a declarat Cristiano Bergodi, la Telekom Sport.

Formaţia CSM Politehnica Iaşi a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I. Au marcat Dylan Flores ‘45+1 şi Lewis Enoh ’88 pentru gazde, respectiv Alexandru Tudorie ’56, ’59 (penalti) pentru oaspeţi.

Afla mai multe despre: bergodi