VIDEO | Rezumatele din Premier League! Tottenham a învins cu 4-0 în deplasare. Leeds - West Ham 2-2. Toate rezultatele

Premier League

Rezumatele zilei de miercuri din Premier League.

Southampton - Nottingham 0-1

Southampton a pierdut al şaselea meci consecutiv în Premier League. Ultima clasată nu a reuşit nici măcar un egal acasă cu Nottingham Forest. Brennan Johnson a făcut o cursă perfectă, iar nigerianul Awoniyi a marcat al patrulea său gol în Premier League în acest sezon. Sfinţii sunt ultimii  cu 12 puncte în 18 etape.

Leeds - West Ham 2-2

Leeds a ajuns la patru meciuri consecutive fără victorie. Trupa lui Jesse Marsch a deschis scorul prin italianul Gnonto. La pauză a fost totuşi egalitate. Brazilianul Paqueta a marcat din penalty pentru echipa lui David Moyes. Mai mult, "ciocănarii" au şi condus cu 2-1. Scamacca a dat un super gol. S-a terminat totuşi egal, după ce spaniolul Rodrigo a marcat al zecelea gol în acest sezon.

Aston Villa - Wolverhampton 1-1

Dibu Martinez a fost ovaţionat de fanii de la echipa de club după revenirea din Argentina, alături de care a câştigat Cupa Mondială. Bucuria s-a dus repede, pentru că Podence l-a învins pe portarul Cupei Mondiale după doar 10 minute. Ings a egalat cu un sfert de oră înainte de final. Bailey a ratat la ultima fază cu poarta goală, iar Emery şi Lopetegui sunt primii antrenori care s-au înfruntat în acelaşi sezon şi în La Liga, şi în Premier League, cu acelaşi rezultat final, 1-1.

Crystal Palace - Tottenham 0-4

Tottenham a pus capăt seriei de coşmar de şapte meciuri în care a luat cel puţin două goluri. Trupa lui Conte s-a răzbunat pe Crystal Palace pe care umilit-o chiar pe terenul ei. După o repriză fără goluri, Kane aflat la meciul 300 în Premier League a lovit de două ori în cinci minute şi a ajuns la cota 15 în topul golgheterilor. La şase lungimi de fenomenalul Haaland.

Doherty a marcat primul său gol în acest sezon pentru Spurs. Coreeanul Son a închis tabela la 4-0, după o pasă a aceluiaşi Kane, iar Tottenham s-a apropiat la două puncte de Manchester United şi Newcastle.

Afla mai multe despre: rezultate premier leaguemeciuri premier league