VIDEO Rezumatele zilei din Serie A. Juve e din nou LIDER! Milan îngenuncheată de fosta echipă a lui Ionuţ Radu

Serie A

Juventus a câştigat Derby dItalia, scor 2-0 cu Inter Milano. Dybala a înscris o bijuterie de gol, în direct la Telekom Sport.

Juventus a revenit pe primul loc în Serie A, după ce s-a impus în derby-ul cu Inter. Ramsey a deschis scorul la zece minute după pauză şi a bifat a treia sa reuşită în tricoul bianconerrilor. Introdus pe teren în actul secund, Dybala a înscris o bijuterie de gol. Juventus - Inter s-a încheiat 2 la 0, iar Bătrâna Doamnă are un avans de un punct faţă de Lazio şi nouă faţă de nerrazzuri.

La Milano, diavolii au fost învinşi de Genoa, echipă care a scăpat de locurile retrogradabile odată cu această victorie. Pandev a deschis scorul, servit excelent de Sanabria. Până la pauză, genovezii au mai înscris o dată, prin Casata. Milanezii nu au reuşit decât un gol în al doilea act. Ibrahimovic a înscris pentru a treia oară în campionat, iar Milan - Genoa s-a încheiat 1 la 2.

Şi cealaltă formaţie din Genova a câştigat. Totuşi, Verona a condus-o la pauză pe Sampdoria. Zaccagni a marcat. Echipa lui Ranieri a revenit în ultimul sfert de oră, prin veteranul Quagliarella. Atacantul de 37 de ani a restabili egalitatea cu o execuţie superbă şi a bifat a noua sa reuşită stagională din penalty. Sampdoria - Verona s-a încheiat 2 la 1.

Afla mai multe despre: interjuventusserie a