VIDEO Rezumatele zilei în Europa. Napoli, surpriză uriaşă! Real Madrid, SHOW BRASILEIRO. Românii Radu şi Chiricheş titulari la echipele lor. Vezi AICI toate golurile

La Liga

În direct la Telekom Sport, Real Madrid a devenit noul lider din La Liga. Atletico Madrid a câştigat pe terenul Mallorcăi, iar Inter îşi continuă startul perfect de sezon din Serie A.

La Liga - Real Madrid este noul lider!

Real Madrid este noul lider din La Liga. Galacticii au înscris câte un gol în fiecare repriză a partidei de pe teren propriu cu Osasuna. Vinicius a deschis scorul, cu prima sa reuşită din acest sezon. În al doilea act, Zidane l-a aruncat în luptă pe Rodrygo. Brazilianul de 18 ani a avut nevoie de un singur minut pentru a-şi trece în cont primul său gol în tricoul lui Real Madrid, care s-a impus cu 2 la 0. Galacticii sunt pe primul loc în La Liga, la patru puncte de  rivala Barcelona

Atletico a încheiat seria nefastă de trei meciuri consecutive fără victorie. Madrilenii au deschis repede scorul pe terenul Mallorcăi. Diego Costa a înscris pentru prima dată după şapte luni. Echipa lui Simeone a scăpat de emoţii din minutul 64. Şutul lui Joao Felix a fost deviat de Budimir în propria poartă. Cu 20 de minute înainte de final, Simeone l-a aruncat în luptă şi pe Morata. Atacantul a intrat însă plin de nervi şi în aceeaşi fază a primit două cartonaşe galbene şi a fost eliminat. Atletico s-a impus cu 2 la 0, dar Morata va rata derbyul din etapa viitoare contra fostei sale echipe, Real Madrid.

Serie A - Start perfect pentru Inter Milano. Conte, rival pe măsura lui Juve. Vlad Chiricheş şi Ionuţ Radu, titulari pentru echipele lor

Inter are un start perfect de sezon. A câştigat toate meciurile în primele cinci etape. Ultima victimă a fost Lazio. Fără Ştefan Radu, accidentat, romanii au fost învinşi de golul lui DAmbrosio, de la mijlocul primei reprize. Napoli a ajuns deja la două înfrângeri în cinci etape. Echipa lui Ancelotti a cedat neaşteptat acasă, cu Cagliari. Mertens a trimis mingea de două ori în bară într-un interval de patru minute, dar golul a venit în cealaltă poartă. Lucas Castro a fost cel care a dus punctele în Sicilia. În final, a fost eliminat Koulibaly, pentru proteste.

Ionuţ Radu a avut şansă în meciul Genoa - Bologna. Sansone a trimis în bară din lovitură de la 11 metri. Meciul s-a încheiat la egalitate, 0-0. Vlad Chiricheş şi Sassuolo au plecat învinşi de la Parma. Intrat în minutul 85, Bourabia şi-a dat autogol în prelungiri, iar Parma s-a impus la limită.

Afla mai multe despre: real madridatletico madridla ligaserie a