VIDEO | S-a dezlănţuit! Pantilimon a apărat un penalty la noua sa echipă şi a ţopăit de bucurie!

Stranieri

Adus în această iarnă sub formă de împrumut de la Watford după ce nu s-a adaptat în Spania la Deportivo La Coruna, internaţionalul român a început bine meciul cu Hull din etapa a 31-a şi a apărat un penalty în minutul 8 executat de spaniolul Jon Toral.

Însă, după doar un minut Costel Pantilimon s-a recunoscut învins pentru prima dată pe stadionul The City Ground după o lovitură de cap a aceluiaşi Jon Toral, după un corner executat de suedezul Sebastian Larsson.

Oaspeţii au stabilit scorul final în minutul 38, după reuşita galezului Harry Wilson. În urma acestei înfrângeri, Nottingham Forest a coborât pe locul 16 în clasamentul din Championship şi se apropie periculos de locurile retrogradabile.

Costel Pantilimon a primit două goluri şi în primul meci jucat pentru Nottingham Forest. În urmă cu o săptămână, ”pădurarii” au fost învinşi în deplasare, cu scorul de 2-0, de formaţia Fulham.

Afla mai multe despre: pantilimonnottinghamchampionship